З 24 по 26 вересня 2024 р. у Львові в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України відбулася 11-та Міжнародна наукова конференція «Математичні проблеми механіки неоднорідних структур» за підтримки Національного комітету України з теоретичної і прикладної механіки, Українського товариства з механіки руйнування матеріалів,Наукового товариства імені Шевченка. Конференцію проведено у змішаному форматі, коли учасники конференції могли долучитися до її роботи онлайн, або безпосередньо у залах засідань. Метою конференції традиційно було створення зручної та доступної робочої платформи для організації обговорення сучасних досягнень та проблемних питань у багатьох напрямках механіки, а також для встановлення творчих контактів між ученими різних наукових та науково-виробничих установ України та за її межами. Регламент конференції передбачав пленарні та секційні доповіді з наступних напрямків: математичне моделювання у механіці деформівних твердих тіл, математичні методи механіки та термомеханіки, механіка неоднорідних твердих тіл, метаматеріалів та наноструктур, механіка контактної взаємодії, тіл з тріщинами та тонкими включеннями, динаміка неоднорідних середовищ, оптимізація та проєктування елементів конструкцій і біомеханічних систем, а також дослідження, які стосуються оборони Держави та відновлення інфраструктури та перспективні методи та засоби навчання у галузі механіки та прикладної математики.
До участі у конференції зголосились 209 учасників, які подали 121 наукову доповідь. Серед авторів – учені з більшості освітньо-наукових осередків України (Вінниця, Дніпро, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Київ, Луцьк, Львів, Одеса, Рівне, Слов’янськ, Умань, Харків), а також учені із Великої Британії, Польщі,Словаччини, Франції. Упродовж роботи конференції було виголошено95 доповідей, серед яких 8 пленарних.
При відкритті конференції співголова Програмного комітету академік НАН України Роман Кушнір висвітлив історію проведення попередніх десяти конференцій, починаючи від першої з них у 1983 році, та привітав її учасників від імені ІППММ ім. Я.С. Підстригача НАН України та Наукового товариства імені Шевченка. Учасників конференції також привітали голова Національного комітету України з теоретичної і прикладної механіки академік НАН України В’ячеслав Богданов і голова Українського товариства з механіки руйнування матеріалів член-кореспондент НАН України Ігор Дмитрах.
За результатами роботи конференції виданоелектронний збірник наукових праць «Математичні проблеми механіки неоднорідних структур» (випуск 6), який опубліковано на офіційній веб-сторінці конференції.За рішенням Програмного комітету кращі наукові доповіді, виголошені на конференції, рекомендовано до опублікування у міжнародному науковому журналі «Математичні методи та фізико-механічні поля», який входить до категорії «А» переліку наукових фахових видань України та перекладається у видавництві «Springer» та наукових збірниках «Прикладні проблеми механіки і математики» та «Фізико-математичне моделювання та інформаційні технології».
У підсумковій дискусії керівники засідань, запрошені лектори та учасники конференції відзначили належний рівень її організації й високу активність учасників, що підкреслює великий інтерес серед наукової спільноти до проблематики конференції, не зважаючи на часи воєнного лихоліття. Були висловлені побажання щодо продовження славної традиції проведення цієї конференції у місті Львові. При цьому було звернуто особливу увагу на потребу підтримки та активізації наукових досліджень у галузі математичних проблем механіки та математичного моделювання в Україні, зокрема у контексті проблематики, пов’язаної з обороною Держави та відновленням інфраструктури.
СВІТЛИНИ КОНФЕРЕНЦІЇ
дочекайтеся завантаження галереї;
для перегляду cвітлин натисніть на зменшене фото внизу);
для прогортання стрічки скористайтеся стрілками;
для завантаження світлини натисніть на збільшеній версії правою
кнопкою миші і виберіть опцію "зберегти світлину"